Navigácia

Výber jazyka

  • sk
  • en
Odoslať stránku e-mailom

Obsah

História starostov obce

 

V pamätnej knihe 1933 - 1946 na str. 16 sa píše :

"Od pamäti v obci pôsobili títo richtári:Štefan Bílik, Michal Valko, Jozef Lórinc, Štefan Slíž, Štefan Javor, Štefan Lajvolf, (roky sa žiaľ neuvádzajú), Štefan Lencsey 1872, Ján Holička 1893-97, Štefan Lencsey  1989-1904, Ján Holička 1905-1914, Imrich Klotton 1914-1918, Florian Javor, Štefan Válik, Gejza Molnár, Gejza Mizerík a teraz od roku 1931 Ján Holbík."

1918 Imrich Klotton  starší,

1928 Gejza Mizerík,

1931 Ján Holbík,

1938 Ján Miklošík.

 

A ďalej sa píše: "Výmerom zo dňa 27.7.1941 župný úrad v Bratislave rozpustil obecné  zastupiteľstvo a menoval vládneho komisára obce a poradný zbor. Vládnym komisárom sa stal Ján Miklošík." Str. 107 uvádza:  "Začiatkom roku 1944 boli voľby, ale hlasovacie právo mali len členovia HSĽS. Richtárom bol zvolený Vojtech Fandli."

  

Predsedovia Miestneho národného výboru:

 

Michal Moravec

6.5. 1945 - 8.5. 1946

Ing. Jozef Javor

8.5. 1946 - 9.9. 1946

Karol Kaštíl

10.9. 1946 – 1.12. 1946

Zoltán Tóth

1.12. 1946 – 29.2. 1948

Koloman Holička

1.12. 1949 – 29.2. 1951

Štefan Klokner

1958 – 1960

Ľudovít Gažovič

1960 – 1964

Ľudovít Nádašský

1964 – 1970

Ján Javor

1971 -1987

Stanislav Javor

1987 – 1994, predseda MNV, starosta obce

Ján Javor

1994 – 2000

Ing. Jozef Bavúz

2000 – 2002

Václav Jurčaga

2002 - 2010

Miroslav Holička

v súčasnosti

zdroj: Pamätná kniha, Kniha o Šintave


Ľudmila Hercegová