Varenie gulášu 2023

Obec Šintava v spolupráci s komisiou vzdelávania, kultúry, cestovného ruchu, športu a mládeže usporiadali ďalší ročník súťaže vo varení guláša, ktorý sa už pomaly, ale isto stáva tradíciou leta v Šintave.

4. ročník varenia gulášu v Šintave


Obec Šintava v spolupráci s komisiou vzdelávania, kultúry, cestovného ruchu, športu a mládeže usporiadali ďalší ročník súťaže vo varení guláša, ktorý sa už pomaly, ale isto stáva tradíciou leta v Šintave.
Varilo sa, spievalo, samozrejme jedlo, ale hlavne súťažilo. Krátko po 15,00 h sa kotlíky rozpálili, cibuľka sa začala smažiť a účastníci sa postarali o to, aby ani jedna čuchová bunka návštevníka nezostala pokojná. Najrozmanitejšie ingrediencie kĺzali do kotlíka a omamná vôňa sa niesla celou dedinou.
Zišlo sa tu viacero tímov nielen zo Šintavy, ale aj iných miest, ktorí chceli presvedčiť hodnotiacu porotu, že ich guláš je najlepší. Súťažných tímov bolo 8. Podporiť podujatie sa rozhodli aj poslanci OZ Šintava, ktorí varili guláš ako nesúťažný tím.
Vyhodnotenie:
1. miesto – ŠK MALE ŠINTAVA
2. miesto – DYNAMIT
3. miesto - MAJSTRI
V tento deň sa konalo aj slávnostné otváranie detského ihriska a pozvanie na podujatie prijali i poslanci TT SK p. Marián Viskupič a p. Martin Tomčányi. Členovia z Vinohradníckeho a vinárskeho spolku v Šintave p. Roman Matušica a p. Peter Miklošík pozvali poslancov z TTSK na prehliadku vínnej pivnice a ukážku expozície histórie vinárstva v Šintave.
Vďaka patrí p. starostke Režnákovej, p. poslancovi OZ Šintava Igorovi Vohlárikovi, pracovníkom OcÚ za organizáciu akcie. Ďakujem patrí i poslancovi OZ Šintava Erikovi Hercegovi, ktorý hudbou spríjemnil tento deň.
Ďakujeme všetkým, ktorí zúčastnili podujatia a veríme, že svojou účasťou podporíte i podujatie Deň obce Šintava.


Lenka Hanáková, poslankyňa OZ Šintava

fotogaléria
 

Dátum vloženia: 21. 8. 2023 11:51
Dátum poslednej aktualizácie: 21. 8. 2023 13:12
Autor: Ing. Lenka Hanáková