#

Výber jazyka

  • sk
  • en
Odoslať stránku e-mailom

Obsah

Futbal

Typ: ostatné
Muži
Uplynulá sezóna, v ktorej mal svoju trénerskú premiéru bývalý hráč FK Šintava Martin Földeši, vyšla takmer dokonale. Hráči, tréner, realizačný tím a všetci ostatný sa snažili predviesť ostatným klubom ObFZ Galanta ako sa hrá kvalitný futbal, čo sa im aj darilo.

Muži

Uplynulá sezóna, v ktorej mal svoju trénerskú premiéru bývalý hráč FK Šintava Martin Földeši, vyšla takmer dokonale. Hráči, tréner, realizačný tím a všetci ostatný sa snažili predviesť ostatným klubom ObFZ Galanta ako sa hrá kvalitný futbal, čo sa im aj darilo. Chlapci vyhrávali aj proti ťažkým súperom vďaka tímovej súdržnosti, individuálnym kvalitám jednotlivých hráčov, z ktorých mal každý špecifickú úlohu v tíme, k čomu patrične pristupoval aj tréner a jednotlivých hráčov sa snažil trénovať pre posty, na ktorých mali hrávať. Chlapci aj vďaka správnemu prístupu k tréningom boli na prvom mieste až po posledný zápas v sezóne, v ktorom sa stali situácie, ktoré znemožnili FK Šintava toto prvenstvo dosiahnuť. Zápas je v štádiu riešenia na SFZ. Za sezónu získali 68 bodov čo ich zaradilo na druhé miesto v konečnej tabuľke. Súperom nastrieľali 115 gólov a inkasovali iba 27 krát, čo svedčí o najlepšej obrane súťaže.

Do novej sezóny sa Muži prihlásili opäť do ObFZ Galanta. V súťaži je 15 tímov. Prvý zápas sa hral 4.8.2018 v Sládkovičove. Dovtedy chlapci absolvovali letnú prípravu po krátkej prestávke, počas ktorej odohrali aj tri prípravné zápasy na domácej pôde. Tréner v týchto zápasoch sledoval možnosti hráčov na jednotlivých postoch a prípadné alternatívne riešenia herných systémov. Z tímu odišli: Miloš Vrtík, Peter Javor (koniec kariéry), Lukáš Poništ (pracovné povinnosti v zahraničí), Adam Báni (zranenie) . Počas prípravného obdobia taktiež prebehli rokovania s novými hráčmi, ktorý posilnili rady Šintavského futbalu a sú nimi: Filip Horváth- útočník(FK Slavoj Sládkovičovo, predtým hráč Šintavy), Patrik Turóci- brankár (FK DynamoTrnovec nad Váhom), Kristián Vinter- stredopoliar (ŠKF Sereď),  Martin Brodanský- obranca (návrat k futbalu po zahraničnom štúdiu), Karol Schmidt- obranca (návrat po zranení). Šancu budú dostávať aj chlapci z dorastu, ktorý môžu dopĺňať mužov a tým sa lepšie pripraviť na prechod do A-mužstva. Šintavanom držíme palce a veríme že sa im bude dariť aj v nasledujúcej sezóne rovnako dobre ako v tej uplynulej.

Dorast

Šintava je jedna z mála dedín v ktorej sa podarilo zachovať dorastenecký futbal. V súťaži bolo prihlásených iba šesť tímov, z ktorých na konci súťaže zostalo iba päť, pretože Dorastenci zo Sládkovičova sa museli odhlásiť. V sezóne odohrali 16 zápasov z ktorých získali 9 bodov, čo ich umiestnilo na štvrtú pozíciu v tabuľke. Súperovi strelilo 25 gólov a inkasovali 113 gólov. Trénerom v sezóne im bol Kamil Šišák, ktorý chlapcov povedie aj v nasledujúcej sezóne 2018/2019 v súťaži ObFZ Galanta, do ktorej sa nahlásilo šesť tímov. Chlapci sú taktiež pod drobnohľadom trénera mužstva mužov, ktorý si vyberie najlepších dorastencov aby ich zapojil a otestoval vo vyššej kategórií. Takto majú chlapci možnosť zlepšiť sa a nabrať skúsenosti, ktoré im môžu pomôcť pri ich ďalších futbalových krokoch.

Prípravka

Naši najmenší futbalisti hrajú pre radosť z futbalu, ktorý ich napĺňa. To je u detí tohto veku najpodstatnejšie. Aby to nerobili nasilu, lebo to tak rodičia chcú, ale aby si chvíle na ihrisku užívali. V súťaži ObFZ Galanta sa umiestnili na chvoste tabuľky čo im však neberie chuť športovať. Šport je základom do života, ktorý sa raz prejaví. Dáva základ pre telesné a duševné zdravie, ktoré je pre deti nevyhnutný. Preto je radosť sledovať ako deti športujú, hrajú futbal. Malým futbalistom držíme palce a do nasledujúcej sezóny im prajeme veľa úspechov a nech nás naďalej obdarúvajú radosťou z hry.

Patrik Šopor


Vytvorené: 20. 8. 2018
Posledná aktualizácia: 20. 8. 2018 8:32
Autor: Správce Webu