Odoslať stránku e-mailom

Obsah

Majstrovstvá Slovenskej Republiky vo veslovaní 2014 v podaní Šintavy

Typ: ostatné
Majstrovstvá Slovenskej Republiky vo veslovaní 2014 v podaní Šintavy Dňa 28. septembra sa veslári zo Šintavy zúčastnili na Majstrovstvách SR vo veslovaní, ktoré sa konali na Zlatých Pieskoch v Bratislave.

V jednotlivých pretekoch sa naši veslári umiestnili nasledovne: žiak Adam Hanák, rok nar.2001 získal na skife zlatú medailu a spolu s pretekárom z Piešťan striebro na dvojskife. V kategórii junioriek (17 - 18 rokov) Monika Tichá obsadila na skife 1. miesto a spolu s pretekárkou z SVK Bratislava 1. miesto aj na dvojskife junioriek. Junior Miloš Malina obsadil na skife 3. miesto a spolu s pretekárom z Piešťan získal zlato na dvojskife. V kategórii mužov - nad 19. rokov - zlatú medailu získal Marek Režnák a Peter Lejko bol za tretie miesto bronzový. Spolu na dvojskife sa im ušla až zemiaková medaila -za 4. miesto. Marek Režnák spolu s pretekármi z Piešťan získal striebro aj na párovej štvorke bez kormidelníka. Spolu s Petrom Lejkom a kolegami z Piešťan sedel aj vo víťaznej osemveslici - zlatá medaila. Osobitnou kategóriou boli zmiešané posádky tzv. MIXI. Na dvojskife Miloš Malina spolu s pretekárkou z SVK BL Barboru Šuchovou obsadili 1. miesto a naša druhá posádka Monika Tichá a zrakovo postihnutý Marián Tóth obsadili 5. miesto. Poznáme zanieteného športovca Mariána Tótha - cyklistu, kolkára, stolného tenistu a v posledných dvoch rokoch aj úspešného veslára, známeho nielen na Slovensku. Na M-SR mal štartovať aj v kategórii dvojskif hendikepovaných, nakoľko spolu s Petrom Baranayom ostali v preteku sami, súťažili spolu s veteránmi a obsadili 5. miesto a za svoju disciplínu získali zlato. Na korektnosť pretekov dozerali aj naši rozhodcovia Jarmila Lejková a Michal Lipovský.