Odoslať stránku e-mailom

Obsah

VII. medzinárodná regata v halovom veslovaní

Typ: ostatné
V sobotu 4.2.2012 sa naši veslári zo Šintavy zúčastnili Ergoregaty O pohár Sĺňavy 2012. Na pretekoch sme mohli okrem Slovenskej republiky vidieť aj pretekárov z Maďarska, Rakúska a Českej republiky.

V priestoroch Gymnázia Pierra de Cobertina sa už po siedmy raz konala halová regata na veslárskych trenažéroch, ktorá na súťaž prilákala niečo okolo 230 účastníkov. Pretekári si zmerali sily v sedemnástich kategóriách. Do súťaže sa zapojili všetky vekové kategórie od žiakov až po veteránov. My sme mali zastúpenie v žiakoch, doraste a v mužoch.
V žiackej kategórii na jeden kilometer to bola Monika Tichá, ktorá v čase 03:58,7 obsadila štvrtú priečku. Tento čas sa zároveň stal aj jej doposiaľ najrýchlejším. Závod bol veľmi tesný, pretože medaila jej utiekla „len“ o niekoľko stotín. Najväčšie zastúpenie sme mali v dorasteneckej kategórii, kde sa pretekalo už na dva kilometre. Z našich pretekárov bol najrýchlejší Jakub Mizerík, ktorý časom 7:40,0 obsadil 16 priečku. Na 18 mieste v čase 7:52,7 skončil Miloš Malina a jeho brat Ľuboš Malina na 24 mieste. Ľubošovi sa časomiera zastavila na 8:06,9. Jedno želiezko sme mali aj medzi mužmi a to Petra Lejku, ktorý sa časom 6:31,3 umiestnil na siedmom mieste.
Všetkým gratulujem a želám veľa úspechov aj naďalej.
Tu je reportáž o podujatí na TV Karpaty a toto sú celkové výsledky.

Vytvorené: 10. 1. 2016
Posledná aktualizácia: 11. 7. 2016 8:48