#

Navigácia

Výber jazyka

  • sk
  • en
Odoslať stránku e-mailom

Obsah

Šintava sa na necelú hodinku vrátila do histórie. Podarilo sa jej to vďaka III. ročníku Galantského O-válu a súťaži slovenský pohár historických vozidiel, ktoré organizovalo Veteran Car Club Galanta a Mesto Galanta.

Typ: ostatné
Šintava sa na necelú hodinku vrátila do histórie. Podarilo sa jej to vďaka III. ročníku Galantského O-válu a súťaži slovenský pohár historických vozidiel, ktoré organizovalo Veteran Car Club Galanta a Mesto Galanta. Šintava sa na necelú hodinku vrátila do histórie. Podarilo sa jej to vďaka III. ročníku Galantského O-válu a súťaži slovenský pohár historických vozidiel, ktoré organizovalo Veteran Car Club ...

Šintava sa na necelú hodinku vrátila do histórie. Podarilo sa jej to vďaka III. ročníku Galantského O-válu a súťaži slovenský pohár historických vozidiel, ktoré organizovalo Veteran Car Club Galanta a Mesto Galanta. Na našom námestí sa zhromaždilo 9. augusta 2007 o 10,00 hod. naraz okolo 40 historických dvoj, troj a štvorkolesových veteránov. Výstava vozidiel prilákala na námestie množstvo nadšencov a zvedavcov, nielen mužského ale aj ženského pohlavia a vekové kategórie boli zastúpené tiež všetky. U mladších , hlavne detí boli vozidlá pokryté rúškom tajnosti a nepoznania, avšak staršia generácia obdivovala vozidlá s troškou nostalgie v očiach, veď niektorí na podobných vozidlách aj jazdili a ich vlastnili. Bolo pekné vidieť automobily a motocykle vyrobené už od roku 1945.  Foto: Denisa Holbíková ,zobrazené 129 krát Historickú vôňu vozidiel zvýraznilo aj adekvátne oblečenie niektorých vodičov. Naozaj tým ukázali, že sú praví nadšenci so všetkým čo k tomu patrí. Vyvrcholením prehliadky bolo udelenie cien. Boli odovzdané tri ceny, z toho dve ceny dala Obec Šintava, starosta obce p. Václav Jurčaga odovzdal pohár: Najkrajší automobil, Najkrajší motocykel, a predseda spoločnosti Šintavan, s.r.o. Šintava p. Štefan Drábik odovzdal cenu Značkové víno. Zanietencom za Šintavu je pán Jozef Váry, prezident ZZHV SR.


Vytvorené: 9. 8. 2007
Posledná aktualizácia: 11. 7. 2016 8:48
Autor: Mgr. Zuzana Endelová